Sencer Kısa Kimdir?

Ben Sencer Kısa. Sıkıcı bir biyografi yerine sizlere hikayemi anlatmayı daha uygun gördüm. Dijital dünyanın arka bahçesine nasıl geçtiğimi, kullanmanın ötesinde işin mimarlığına nasıl soyunduğumu anlatmak istedim.

İstanbul’da doğdum
İlk, orta ve liseyi İstanbul’da okudum.
Lisans öğretimi Sakarya Üniversitesi  – Çalışma Ekonomi ve Endüstri İlişkileri
Yüksek lisans Marmara Üniversitesi – Pazarlama Yönetimi

Lise sıralarında web programlama ile tanıştım. ASP Classic hayatıma pek hoş gelmese de bana sabrı ve mücadeleyi öğretmiştir. Bu vesileyle Microsoft’a bu mükemmel programlama dili için teşekkür edelim!.

Üniversite yıllarında bu yazılım tanışıklığı benim için profesyonel bir iş halini aldı. Bir yandan Keynesyen modelde çoğaltan mekanizması bir yandan <% Response.Write “yazılım işleri ” %>. Bu dönem benim için oldukça verimli ve yorucuydu. Google Adwords’un ve SEO’nun göz kırptığı dönemler. Sertifikalar, eğitimler, kısıtlı bilginin olduğu zamanlar ve tabi ki deneme yanılmalar.

Yoğun bir üniversite döneminin ardından dijital ajanslarda deneyimler. Bu deneyimler sırasında sosyal medya yönetimi, network ve bir kaç afilli terim kazancı.

Hayatımın bu evresi benim için ciddi bir yol ayrımının başladığı nokta oldu.

Kazandığım deneyimleri katma değerli bir işe evirdiğim, işin mutfağından dümenine geçtiğim kurumsal dünya ile tanıştığım o yüce dönem! Tamam belki bir Chris Gardner değildim ama onunla aynı pencereden görmek istedim.

Hep birlikte hatırlayalım mı?
https://www.youtube.com/watch?v=a9b8C4E4hsY

Türkiye’nin en büyük elektronik güvenlik şirketi olan Pronet ve ardından yine Türkiye’nin en büyük sağlık gruplarından olan MLP Care (Medical Park, Liv Hospital) şirketlerinde çalıştım ve hali hazırda MLP Care’daki kariyerime devam ediyorum.

Buna ek olarak markalara dijital pazarlama, müşteri ilişkileri yönetimi, online strateji konusunda danışmanlık veriyorum.

Bu blog ile dijital pazarlama alanındaki deneyimlerimi ve zihnimi kurcalayan şeyleri paylaşmak istiyorum.

ve tabi ki “Beşiktaş sen bizim her şeyimizsin!”

Sencer Kısa

Dijital Pazarlama Profesyoneli

İletişim:
sencer@sencerkisa.com
http://www.sencerkisa.com/iletisim
https://tr.linkedin.com/in/sencerkisa
https://twitter.com/sencerkisa

Sencer Kısa